Ślubowanie klasy I

20 października odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów naszej szkoły wszystkich pierwszaków. Powagę chwili podkreślał galowy strój uczestników oraz granatowe birety na głowach. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w imieniu przedstawicieli starszych klas wyraziła chęć pomocy młodszym koleżankom i kolegom w codziennych szkolnych trudach. Zespół wokalny powitał zgromadzonych piosenką.

Następnie bohaterowie uroczystości zaprezentowali przygotowane wiersze
i piosenki. Widać było dumę i wzruszenie na twarzach rodziców.

Po zakończeniu części artystycznej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie przed sztandarem naszej szkoły. Przyrzekały być dobrymi i uczciwymi kolegami, szanować swoich nauczycieli, rodziców i wszystkich pracowników szkoły, uczyć się pilnie i wzorowo zachowywać, pomagać innym i otaczać opieką słabszych, być przyjaciółmi zwierząt i roślin i kochać swoją ojczyznę- Polskę.

Pani dyrektor przekazała uczniom życzenia oraz pasowała symbolicznym ołówkiem na uczniów klasy pierwszej. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne.

Również rodzice złożyli obietnicę o następującej treści:

• Mam dziecko w szkole i będę się starać słuchać uważnie o czym mówi.
  • Pamiętać, że każde dziecko uczy się na błędach.
  • Doceniać w dziecku to, co w nim najlepsze.
  • Przytulać je często. Cieszyć się jego dzieciństwem.

Na zakończenie uroczystości klasa IIa wraz z wychowawczynią przygotowała program artystyczny oraz wręczyła pierwszakom upominki. Rodzice przygotowali dla dzieci rożki obfitości i zaprosili do klasy na słodki poczęstunek.

Wiesława Olejniczak