MUZEUM BURSZTYNU

27 października drugoklasiści pojechali do Gdańska do Muzeum Bursztynu. To najmłodsze muzeum gdańskie usytuowane na początku tzw. Drogi Królewskiej składa się z trzech części: Wieży Więziennej, Szyi z Domem Więziennym i Katowni.

Uczniowie z zaciekawieniem słuchali historii powstania bursztynu oraz oglądali bezcenny zbiór naturalnych form bursztynu. Zainteresowaniem cieszyły się inkluzje roślinne i zwierzęce. Podziwiali piękne wyroby sztuki dawnej- szkatułki, ołtarzyki, sztućce oraz wyroby współczesne. Po wizycie w sklepiku i zakupie pamiątek pełni wrażeń wrócili do szkoły, gdzie pracowali z kartami pracy otrzymanymi od przewodnika. W ten sposób wspólnie utrwalili sobie zdobyte wiadomości.