KONSTYTUCJA 3 MAJA

30 kwietnia 2018 roku obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczysty apel jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły, dlatego też jest wspaniałą okazją do tego, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: ojczyzna i patriotyzm. Uczniowie klas starszych zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane  z obradami Sejmu Wielkiego i uchwaleniem  3 V 1791 r. ustawy rządowej- Konstytucji 3 Maja, która była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawą zasadniczą. Część artystyczna przygotowana w bardzo ciekawy sposób przeplatana pieśniami w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego wzbogaciła naszą wiedzę historyczną  o tym patriotycznym wydarzeniu, a polonez w wykonaniu uczniów klasy piątej zrobił na wszystkich niesamowite wrażenie.

Katarzyna Ładwikowska