Apel z okazji Dnia Niepodległości

9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i  powitaniem wszystkich zebranych przez p. dyrektor Barbarę Bałucińską. Punktualnie o godzinie 1111  cała społeczność szkolna zaśpiewała „Mazurek Dąbrowskiego”, czym włączyła się w ogólnopolską akcję „Niepodległa do hymnu”. Po odśpiewaniu hymnu rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez oddział przedszkolny 6 - latków pod opieką pani Karoliny Zaręby-Kamysz. O oprawę muzyczną zadbał chór szkolny pod dyrekcją pani Violetty Klaus. Dodatkową atrakcją była zorganizowana przez panią Barbarę Maciejewską wystawa pamiątek rodzinnych związanych z historią Polski. Uczniowie obejrzeli również prezentację multimedialną ilustrującą  drogę naszej ojczyzny do odzyskania wolności oraz wysłuchali oryginalnego nagrania głosu marszałka Józefa Piłsudskiego.

W. Chamski